Akciğer Kanserinde Tedavi Süreci

Akciğer Kanserinde Tedavi Süreci

Kanser hücrelerinin hızla ve kontrolsüz şekilde çoğalması sonucunda ortaya çıkmaktadır. Bu durumda akciğer kanseri de akciğer de oluşan kanser hücreleri nedeni ile gelişen bir hastalıktır. Hücrelerin oluşturduğu tümör zaman içinde tedavi edilmezse diğer organlara da ulaşabilir.

Kanser tedavileri erken teşhis olması durumunda etkili sonuçlar alınmasını sağlamaktadır. Bu nedenle akciğer kanseri tedavi için hastanın teşhisinin erken dönemde yapılması hayatının kurtarılmasında önemli noktalardan biri olarak görülmektedir.

Havayolunda tıkanma olmasına neden olan balgam, iyi ya da kötü huylu tümör, cisimler gibi farklı durumları kontrol etmek adına yapılan girişimsel bronkoskopi bronşları kontrol etmek amacı ile uygulanmaktadır. Bu sayede tıkanıklığın açılması ile hastanın rahatlaması sağlanmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>