En Çok Okunan Dergiler

En Çok Okunan Dergiler

Kültür, sanat ve tarih gibi alanlarda yayın yapan popüler pek çok Dergi bulunmaktadır. Aylık ya da bir kaç aylık olarak yayınlanan bu dergiler pek çok kişi tarafından sevilerek okunmaktadır. Peki en çok okunan dergiler nelerdir?

1. National Geographic

1888 yılına dayanan geçmişi ile dünya çapında sevilerek okunan National Geographic, 60 milyondan fazla okuyucuya sahiptir. Türkiye’de de 2001 yılından beri aylık olarak yayınlanmaktadır. Coğrafya, bilim, araştırma, tarih gibi daha pek çok alanda Video ve makaleler yayınlanmaktadır.

2. Atlas

1993’te yayın hayatına başlayan Atlas, coğrafya ve keşif konusunda yayın yapmaktadır. Dünyanın her yerinden çeşitli milletlere ait sosyal hayatlara yer verilmektedir. Derginin en güzel yönü ise dergide anlatılan yerlere gitme, konaklama gibi hususlara ait tüm bilgileri veriyor olmasıdır.

3. GEO

1976 Almanya yayın hayatına başlayan dergi, şimdilerde 20 ülkede yayınlanıyor. 2013 yılından beri Türkiye’de de yayınlanan dergi gezi, coğrafya, kültür, sağlık, felsefe, tarih, teknoloji ve daha pek çok alana ilişkin bilgiler içeriyor.

4. Notos

2007 yılında yayın hayatına başlayan edebiyat dergisi, dil ve edebiyat severler için oldukça başarılı.

5. Peyniraltı Edebiyatı

2013 yılından beri yayın yapan Peyniraltı dergisi, çoğunluğu İTÜ öğrencilerinden oluşan bir ekip tarafından yayınlanıyor. İsmi gibi dergi de oldukça ilgi çekici.
En çok okunan dergiler arasındaki olmasa da ilerde olacağını düşündüğümüz her yaşa hitap eden Özçekim dergisinin içerik platformunuda incelemenizi tavsiye ederiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>