Flash Motorlu Araç Oyunları

Flash Motorlu Araç Oyunları

Teknolojinin gelişmesi her evde bilgisayar tablet ve akıllı telefonlarla geçirilen zaman her geçen gün artış göstermekte. Teknoloji bilinçli kullanılması durumunda oldukça faydalı iken bilinçsizce kullanılması ise bir bağımlılık yaratacağı için kişi üzerinde olumsuz etkileri olacaktır. Bu durumda ev ortamında çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmek için denetimli bir şekilde çocuğumuza ödül olarak PC de oyun oynamasını alıştırarak oyun oynamayı kendine hak görmesini engellemeli tabi bu durumda en çokta ona biz örnek olmalıyız. Özellikle çocukları susturmak ve biraz rahat etmek için onları internet ortamına kendi ellerimizle mahkum etmememiz doğru bir yaklaşım olurken çocuğun kişisel gelişimi, dikkat ve beceri yeteneğini arttırıcı bazı oyunlar ile zaman geçirmesi onun için bir ödül olacaktır.

Okul çağı gelen çocuklar içinde Milli Eğitim Bakanlığının da çocuk gelişimi açısından uygun gördüğü bazı oyunların çocukların gelişimi ve beceri arttırırken hayal dünyalarını da geliştirmesi açısından uygun görülmüştür. Bu oyunlar içinde yer alan bir kaç tane oyun kategorisini sizin için paylaşmaya çalışacağız.

İtfaiye oyunları eğlenceli ve zekanızı kullanmanızı sağlayan, fare ile oynandığı gibi shift tuşlarının ileri geri hareketleri ile de basit bir şekilde oynanan bu oyunda amaç bir itfaiyecinin su fışkırtarak eşyaları hareket ettirip, yangını söndürmesini sağlamak. Burada suyu dikkatli kullanmak gereksiz israf etmemek ve yangını nasıl söndüreceğini parkura göre belirleyip bir sonraki oyuna geçmektir. El becerisini ve zekasını geliştirirken hayal dünyasını kullanmayı ve kaliteli zaman geçirip hedefine ulaşması amaçlanır.

Kamyon oyunları kategorisinde ise kamyon ile farklı yükleri taşırken belli engebeleri ileri geri tuşuyla hareket ettirip hız verip keserek parkuru tamamlamaktır. Düşünmenizi saplayan, akıl geliştiren, el becerisi sağlayan bu oyun ile çocuğunuz için belirlediğiniz sürede kaliteli bir zaman geçirmesi mümkündür.

Traktör oyunları buradaki amaçta kamyon oyununda olduğu gibi traktör ile çekici görevi görerek belirlenen parkuru ileri geri tuşları ile hız verip keserek kaza yapmadan tamamlayıp bir üst parkura çıkmaktır. Çocuğun görsel açıdan tatmin olacağı bir içerik olup, el becerisini geliştirdiği, aklını doğru kullanmayı sağladığı ve hepsinden önemlisi zamanını güzel eğlenceli bir oyun ile geçirmesidir. İtfaiye oyunları, kamyon oyunları veya traktör oyunları çocukların denge ile ilgili yaklaşımlarında ciddi değişiklikler meydana getirecek, problemleri aşmak için onlara yön verecek oyun türleridir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>