Her kedi özel ama İran kedisi bir farklı özel

Her kedi özel ama İran kedisi bir farklı özel

Bu kadar sevgi dolu, bu kadar sıcakkanlı bir kedi türü daha sanıyorum ki yoktur. İran kedisi zeka seviyesi yüksek, her türlü hayvanla ve yabancı insanlara karşı kolayca uyum sağlayabilen hepsinden önemlisi çocuklarla çok iyi anlaşabilen bir kedi. Kas yapıları gelişmiş olan bu kedilerin basık burunları vardır.

Çok hareketli kediler olmasalar bile oyun oynamayı severler, sahiplerine karşı gösterdikleri sevgi şevkat çok yüksektir. Bu kedilerin neredeyse tek negatif özellikleri taranma ihtiyaçlarının diğer kedilere oranla biraz fazla olmasıdır, İran kedilerinin her gün taranmaya ihtiyaçları vardır. Özellikle tüy dökme dönemlerinde daha fazla özen ve ilgi gösterilmeli böylece çeşitli sindirim sistemi problemlerinin önüne geçilmelidir, fırçalama esnasındayumuşak bir fırça ile fırçalamak gerekmektedir. İran kedilerinin atalarının Ankara kedileri olduğu sanılmaktadır batılı ülkeler bu kedinin tüylerini ve sevgi dolu olmalarını sevdikleri için kediyi Avrupaya götürüp yetiştirmişlerdir.

kedi ırkları arasında önemli bir yere sahip İran kedilerine ulaşabilmek için İran kedisi ilanlarına göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>