İstiridye Mantarı

İstiridye Mantarı

Doğal ortamda gerekli koşullar sağlandığı zaman iyi bir şekilde yetiştirilebilen ve yenilebilen mantar çeşididir. İstiridye mantarı birçok yerde yemekler içerisinde kullanılan güzel bir mantardır. Bünyesinde %95 su bulunduran istiridye mantarı mantar yetiştiriciliği işletmemizde en iyi şekilde yetiştirilmektedir. Sağlık açısından birçok faydası bulunan istiridye mantarı son zamanlarda birçok yerde tüketilmektedir. İstiridye mantarı üretimini desteklemek amacıyla üreticilere bu konuda gerekli destek de verilmektedir. İstiridye mantarı ile birçok yemek çeşidi yapılmaktadır.

İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği

İstiridye mantarı gerekli koşullar sağlandığı zaman birçok ortamda yetiştirilebilmektedir. Nem oranının yüksek olduğu bölgelerde yetiştirilmektedir. Kuluçka döneminde karanlık ortamın sağlanması oldukça önemlidir. Fakat kuluçka sonrasında ise yeterli aydınlatmanın yapılması şarttır. istiridye mantarı yetiştirme ile hizmet veren firmamızda müşterilerimiz için en kaliteli istiridye mantarları yetiştirilmektedir. Doğadaki en zehirsiz mantar türleri arasında yer almaktadır. Doğal antibiyotik özelliğe sahip olan istiridye mantarı müşterilerimizin faydalanmaları için firmamızda üretilmektedir. Birçok kanserin tedavisinde yurt dışında kullanılmaktadır.

En Kaliteli İstiridye Mantarları

Firmamız da müşterilerimiz için en kaliteli istiridye mantarları uygun ortamlar sağlanarak yetiştirilmektedir. İstiridye mantarı genellikle sonbahar aylarında iyi bir şekilde yetiştirilmektedir. İstiridye mantarı için gerekli olan kompost da verim için oldukça önemlidir. En kaliteli istiridye mantarları firmamızda müşterilerimizin faydalanmaları için yetiştirilmektedir. Kapalı alanda yapılan üretimlerde gerekli havalandırma sisteminin yapılması da verimin artmasında önemlidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>