Kıdem ve İhbar Tazminatları Nasıl Hesaplanır?

Kıdem ve İhbar Tazminatları Nasıl Hesaplanır?

İşçiler işten ayrıldıkları zaman kıdem ve ihbar tazminatlarına hak kazanmaktadırlar ve bunlar kıdem ihbar hesaplama modülü ile hesaplanmaktadır. Sizler de işinizden ayrılmak zorunda kaldıysanız bu tazminatları almadan önce sitemizde yer alan hesaplama modülünü kullanarak ne kadar alacağınızı öğrenebilirsiniz. Ancak bunun için vermeniz gereken birtakım bilgiler bulunmaktadır. Bunları aşağıdan öğrenebilirsiniz.

Gerekli Bilgiler

Bu hesaplama modülünde sizlerden istenilecek bilgiler şunlardır: işe giriş tarihi, işten ayrılma tarihi, aylık brüt maaş, diğer ödemeler. Bu bilgileri girmeniz durumunda hesaplamalar otomatik olarak yapılacak ve sizlere sunulacaktır. e devlet giriş yaparak da bu hesaplamaları yapabileceğinizi sizlere bildirmek isteriz.

Kıdem ve İhbar Tazminatları Ne Zaman Ödenir?

Bu tazminatlara hak kazanmak için işten haklı bir neden bulunmadan ayrılmak gerekmektedir. Bu kapsamda işçinin kendi isteği ile işten ayrılmaması ya da herhangi bir ahlaksız durumla işten atılmamış olması gerekmektedir. kıdem tazminatları bir işyerinde çalışılan süre ile orantılı olarak ödenmektedir. İhbar tazminatı ise bir işçinin işten ayrılmadan evvel işverenine bildirmesi gereken süreyi ifade etmektedir.

Sizler de sitemizde yer alan modüller ile bu tazminatları hesaplayabilirsiniz. Bunun yanı sıra emeklilik hesaplama modülümüz ile ne zaman emekli olacağınızı da hesaplayabilirsiniz. İşte bu fırsatları kaçırmamak ve en doğru bilgiyi edinmek için sizleri de aramızda görmek isteriz. Umarız ki iş hayatınız her zaman başarılı bir şekilde devam eder.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>