KONTAKT LENS NEDİR?

KONTAKT LENS NEDİR?

Görme bozukluğu sorunu yaşayan insanlar için gözlük kullanmak tam bir işkencedir. Peki kontakt lens nedir diye mi soruyorsunuz? Kontakt lens kullanan insanlar içinse böyle bir durum söz konusu değildir. Her şeyden kaba bir görünüme sahip olan gözlükler, olması gerektiği gibi durması için insanın burnunda ve kulaklarından destek alırlar. Bu yüzden burun ve kulaklarda ağrılara ve kızarıklara sebep olurlar.

Kontakt Lens

Eğer bir gözlük kullanıcısıysanız, kesinlikle spor yaparken gözlüklerinizi çıkartmanız gerekecektir, örneğin sabah sporunuz için sahilde koşmak istediniz ve evden çıktınız. Gözünüzde kaba bir gözlükle koşarken her an gözlüğünüzün düşme, kırılma, kaybolma gibi tehlikelerine hazırlıklı olmanız gerekecektir. Ancak kontakt lens kullanıyorsanız böyle bir sorununuz asla olmayacak, kendinizi özgür hissedeceksiniz.

Bir diğer önemli husus ise kontakt lens kullanıcılarının, gözlüklerin kör noktaları olan çerçevelerine katlanmak zorunda kalmamaları. Gözlük kullanıcıları, çerçeveler nedeniyle kısıtlı bir görüş açısına sahip olurken, kontakt lens kullanıcıları doğal bir görünüm sağlar. Görme bozukluğu olmayan bir insan nasıl görüyorsa, kontakt lens kullanan insan da aynı şekilde görür ve Acuvue markasının kontakt lensleri göz kuruluğuna da sebep olmaz.

Gözlükler ile kontakt lenslerin arasında en önemli farklardan birisi de görünümdür. Gözlük kullanan bir insan gözlüklerin kötü görünümüne katlanmak zorunda kalırken, kontakt lens kullanıcıları kötü görünümü bir kenara bırakın, renkli kontakt lens seçenekleriyle olduğundan daha güzel bir görünüme sahip olabilirler. Böylece özgüvenleri artabilir ve özgürlük hissini sonuna kadar yaşayabilirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>