Marka Tescili

Marka Tescili

Marka, firmaların tüketiciye ulaşmak ve tüketici zihninde kalıcılık sağlamak için kullandıkları sembol, işaret ve ya isimleri temsil eder. Firmalar hem müşteri bağımlılığı sağlamak için hem de diğer rakip şirketlerden farklı olmak ve farklılığı korumak için marka tescil belgesi için başvururlar. Bu başvurular ülkemizde “Türk Patent Enstitüsü” ne yapılır.

Firmalar marka tescili için TPE’ne başvurularını yapar. Teknik ve genel bir incelemeden sonra hiçbir sorun olmadığı sürece kurumdan marka tescil belgesini alırlar. Marka tescili firmalar için önemlidir. Hem sizi rakip şirketlere karşı korur hem de şirket geleceğini güvene almış olurlar. Şirketlerin değişen teknoloji ve dünya düzeninde markalara olan bakış açıları değişti. Artık tüm firmalar marka tescilini yaptırarak piyasa da emin adımlar atmak istiyorlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>