Sağlık Açısından Elektronik Sigara

Sağlık Açısından Elektronik Sigara

Son günlerde elektronik sigara bir kullanıcının elinde patlaması ile elektronik sigara zararlı olarak algılansa da elektronik sigara normal sigaranın kişiye verdiği zararı vermiyor. Normal sigara içen kişiye zarar verdiği gibi çevresinde bulunan kişilere de zarar verirken esigara olarak geçen elektronik sigaralar zararlı duman salgılamıyor. Çalışma mantığı buharlaştırıcı cihaz olarak tasarlanmış. Çevreye hiç bir zarar vermiyor. Elektronik sigara da hava sensörü bulunur. Bu sensör sayesinde elektronik sigaranın eş ucundan alım çekilerek cihazda var olan atomizer basınçlı frekansa sahip titreştirici kısım devreye girer. Böylece alkolit sıvı buharlaşır. Bu şekilde duman çıkar ve bu çıkan duman çevreye az önce dediğimiz gibi herhangi bir olumsuz etki yaratmaz.

Elektronik Sigara Sağlığa Yararlı mı Zararlı mı?

Elektronik sigaranın sağlığı tehdit eden kanıtlanmış bir zararı yokken yararına gelecek olursak, normal sigara yerine tercih edilmeli. Normal sigaranın çevreye etkileri ve kullanan kişiler ile kıyas yapıldığında daha sağlıklı. Sigara gibi ortamda kötü bir koku da bırakmamaktadır. Yani zararı kanıtlanmamış ama yararı ortada olan bir üründür elektronik sigara. Çeşitli markaların likit ürünleri ile satılmaktadır. En çok kullanılan marka halo, vaporesso,joyatech gibi tanınımış markalardır

Elektronik Sigara Kullanım Oranı

Son yıllarda giderek dünyada da ülkemizde de elektronik sigara kullanımı oldukça artmış durumda. Duyulan olumsuz haberlere göre karar verilmemeli. Orijinal kaliteli markalar tercih edildiği takdirde olumsuz bir sonuçla karşılaşılmayacağı gibi normal sigara içildiği zaman oluşan zararlı etkiler olmayacaktır. Ayrıca kullanılan elektronik sigaranın düzenli olarak bakımı ve temizliğinin yapılması gerekmektedir. Hiç temizliği yapılmamış elektronik sigara elbette ki olumsuz sonuçlar doğuracaktır.

Kullanım oranı her gün artan bir ürünün memnuniyet oranı yüksektir. Önemli olan taklit markalar ve kalitesiz tercihler yapmamalı, direk içilen bir ürün olduğu için iyi tercih yapılmalı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>