Sağlık ve bilişim dünyası “Uluslararası Sağlık Bilişim Zirvesi”nde buluşuyor!

Sağlık ve bilişim dünyası “Uluslararası Sağlık Bilişim Zirvesi”nde buluşuyor!

Sağlık ve bilişim dünyasının liderlerini buluşturan en büyük organizasyon olan Uluslararası Sağlık Bilişim Zirvesi’15 8-9 Mayıs 2015 tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşiyor.
Mail Grubuna üye olmak için tıklayınız
Sağlık ve bilişim dünyasının liderlerini buluşturan en büyük organizasyon olan Uluslararası Sağlık Bilişim Zirvesi’15 8-9 Mayıs 2015 tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşiyor. “Sağlıkta Verimlilik” ana teması ile sektörün gündemini ve geleceğini belirleyecek olan zirvede, sağlık bilişimi alanında dünyadaki yeni gelişmeler, sağlık ve bilişim sektörü profesyonelleri ile paylaşılacak.

Sağlık Bilişim Derneği tarafından düzenlenen ve Sağlık Bakanlığı, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, SGK, NHS (İngiltere), OHSAD, İstanbul Medipol Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Üsküdar Üniversitesi, Medeniyet Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi desteği ile hayata geçen Uluslararası Sağlık Bilişim Zirvesi’15 kapsamında; kamu ve özel sağlık sektörüne yön veren liderler, akademisyenler, yöneticiler ve kanaat önderleri, sağlık bilişimindeki gelişmelerin sağlık sektörüne getireceği yenilikler ve sağlıkta verimlilik ile etkin kaynak kullanımı konularını değerlendirecek.

Uluslararası Sağlık Bilişim Zirvesi’15 kapsamında sağlık ve bilişim sektörünün ortak çalışması olarak hayata geçirilen yeni projeler, dünyadaki bu alandaki en son uygulamalar, sektörün geleceği ve özellikle ‘’Dijital Hastane’’ projesi gibi konularda sektörün kanaat önderlerinin görüşlerinin paylaşacağı çok önemli panel ve konferanslar da gerçekleşecek.

Ayrıca zirve kapsamında dünyadanın ilk ve tek Dijital Hastane Platformu’da kapılarını yeniden dünyaya açıyor. Sağlık bilişimi alanında yeni gelişmeleri ve son teknolojileri tek bir çatı altında toplayan, 1000 m2 ’lik alanda gerçek zamanlı çalışan bir hastane kompleksi olan Dijital Hastane Platformu zirve süresince ziyarete açık olacak.

Sağlık ve bilişim dünyasını buluşturan Sağlık Bilişim Zirvesi’15 kapsamında, bu üçüncüsü düzenlenecek olan “Altın Steteskop Ödülleri” de gerçekleşecek.

Sağlık Bilişim Zirvesi Başkanı Yasin Keleş bu yıl ikincisi düzenlenen zirveye dair şu açıklamaları yaptı; “Uluslararası Sağlık Bilişim Zirvesi’15 bu yılda başta Türkiye olmak üzere farklı ülkelerden 6000’e yakın sağlık yöneticisine ev sahipliği yapmayı hedefliyor. Sağlık bilişimi alanında öncü ülkeleri ve sektör liderlerini biraraya getirdiğimiz zirvede yine sağlık ve bilişim dünyasının geleceğini değerlendirip, gündemini belirleyeceğiz. Özellikle dünyadaki tüm yeni teknolojileri tek çatı altında topladığımız Dijital Hastane Platformu mutlaka görülmeli. Bilişim dünyasındaki gelişmelerin sağlık sektörüne etkilerini, teknolojik değişimler sonucu tanı-tedavi yöntemlerindeki gelişmeleri ve yakın gelecekte hayata geçecek Dijital Hastaneleri merak eden tüm hastane yöneticileri ve profesyonelleri Uluslararası Sağlık Bilişim Zirvesi’15’e bekliyoruz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>